Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem seši izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 15.decembra plkst. 6.30 līdz 16.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma sešus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 12.02 tika saņemts izsaukums uz Lielo ielu Smiltenē, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 1m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 14.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur divstāvu dzīvojamā ēkā dega veļas mašīna 0,5m² platībā. Arī šis ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Abos mājokļos bija uzstādīti dūmu detektori.

Plkst. 18.53 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums 1m² platībā. Plkst. 20.10 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī atradās dūmu detektors, taču tas nebija uzstādīts.

VUGD uzsver, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 26 izsaukumus – 12 uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet trīs no izsaukumiem bija maldinājumi.