Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem septiņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 11.maija plkst. 6.30 līdz 12.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Šorīt plkst. 7.42 tika saņemts izsaukums uz Vecpiebalgas novada Vecpiebalgas pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega malka 2m² platībā un bija izveidojies spēcīgs piedūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks. Šobrīd notikuma vietā strādā astoņi ugunsdzēsēji glābēji, kuri veic telpu pārmeklēšanu un dzēšanu, kā arī ir uzstādīts dūmu sūknis, lai mazinātu mājoklī radušos piedūmojumu.

Vakar plkst. 21.47 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Ošupes pagastu, kur dega traktors 6m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Vidzemē vakar dzēsti divi kūlas un viens meža ugunsgrēks:

Grīšļu ielā Valmierā, kur meža zemsedze dega 80m² platībā;

Madonas novada Kalsnavas pagastā, kur dega kūla 1500m² platībā, meža zemsedze 20m2 un zaru kaudze 60m2 platībā;

Limbažu novada Katvaru pagastā, kur kūla dega 2000m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir bīstama un aizliegta! Saulainākajās pavasara dienās nereti gandrīz visi Latvijas ugunsdzēsēji glābēji vienlaicīgi dzēš plašus kūlas ugunsgrēkus! Ja tajā brīdī ugunsgrēks izcelsies mājoklī, ugunsdzēsēji glābēji nevarēs operatīvi palīdzēt. Nededzini kūlu un iespējams Tu kādam izglābsi dzīvību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 73 izsaukumus – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā septiņu meža ugunsgrēku dzēšanu un 17 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 16 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.