Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem septiņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.novembra plkst. 6.30 līdz 3.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus –sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 16.46 tika saņemts izsaukums uz  Gulbenes novada Līgo pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ bija radies piedūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas. Plkst. 17.31 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Līgatnes novada Līgatnes pagastā, kur ceļa braucamajai daļai bija pārkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Vakar Gulbenes novada Līgo pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja gulbi, kurš kādā dīķī bija sapinies makšķernieku tīklā.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 33 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 22 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.