Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem septiņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 21. februāra plkst. 6.30 līdz 22. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma septiņus izsaukumus – visus uz glābšanas darbiem.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Cēsu novada Vaives pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis nolūzis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Šorīt, plkst. 5.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz līdzīgu notikumu Gulbenes novada Tirzas pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis nolūzis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja. Plkst. 5.50 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Aizvadītajā diennaktī VUGD palīdzība bija nepieciešama vēl divās vietās Vidzemē, kur bija notikuši ceļu satiksmes negadījumi. Ugunsdzēsēji glābēji abos gadījumos atvienoja automašīnu akumulatorus. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Valmieras novada Valmieras pagastu, kā arī Smiltenes novada Smiltenes pagastu.

Vēl viens izsaukums tika saņemts uz Limbažu novada Umurgas pagastu. Notikuma vietā automašīna bija apgāzusies grāvī, kurā bija ~metru dziļš ūdens. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas automašīnas hidromanipulatoru, automašīnu izvilka no grāvja un atvienoja automašīnas akumulatoru.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 69 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 51 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.