Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem pieci izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12.decembra plkst. 6.30 līdz 13.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet viens – bija maldinājums.

Plkst. 10.23 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novadu, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju no ēkas cēlās liesmas un izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka dzīvojamā mājā, vienā no dzīvokļiem, dega sadzīves priekšmeti 2m² platībā, kas radīja spēcīgo sadūmojumu. No sadūmotā dzīvokļa ugunsdzēsēji glābēji izglāba vienu cilvēku, kurš bija cietis un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Līdztekus no ēkas tika evakuēts viens cilvēks. Plkst. 11.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD aicina iedzīvotājus uzmanīgi rīkoties ar uguni un, piemēram, šobrīd, kad apkures sezona ir tikai nesen sākusies, izmantojiet apkures ierīces atbilstoši to ekspluatācijā noteiktajam, nepārkurināt krāsnis un nenovietot degtspējīgus priekšmetus pie krāsns, kā arī uzmanīgi dedzināt sveces mājokļos un nesmēķēt iekštelpās. Lai savlaicīgi pamanītu izcēlušos ugunsnelaimi, uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Cēsu novada Vaives pagastā, kur uz daudzdzīvokļu mājas balkona kartona kastē dega no krāsns iebērtas ogles 0,5m² platībā.