Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem pieci izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 14.janvāra plkst. 6.30 līdz 15.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 8.45 tika saņemts izsaukums uz Burtnieku novada Rencēnu pagastu, kur dega vienstāva dārza mājas diena 6m² platībā. Notikuma vietā strādāja Valmieras un Rūjienas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Rencēnu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 9.45 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 12.24 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu ielu Valmierā, kur vienstāva ēkas pagrabā dega atkritumi 1m² platībā. Plkst. 12.42 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 14.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka 42m² platībā. Notikuma vietā strādāja Salacgrīvas un Limbažu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Korģenes brīvprātīgo biedrības ugunsdzēsēji. Plkst. 15.49 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar Cēsīs ugunsdzēsēji glābēji vienstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dzēsa sodrējus 0,5m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Vakar Vecpiebalgas novadā VUGD palīdzība bija nepieciešama arī dzīvniekam – ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot virves un jostas, no purva izvilka tur iestigušu teli.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 38 izsaukumus – 17 uz ugunsgrēku dzēšanu, 15 uz glābšanas darbiem, bet seši no izsaukumiem bija maldinājumi.