Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem pieci izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 10.augusta plkst. 6.30 līdz 11.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un četrus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 13.54 ugunsdzēsēji glābēji saņema izsaukumu uz Alūksnes novadu, kur dega siena kaudze 10m² platībā. Plkst. 16.07 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī tika saņemts izsaukumus uz Ozolu ielu Madonā, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība vakar bija nepieciešama arī Limbažu novada Katvaru pagastā, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums un mašīnā atradās cilvēks. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam no automašīnas izkļūt un nodeva to Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem, kā arī veica ceļa braucamās daļas sakārtošanas darbus.

Vakar Cesvainē ugunsdzēsēji glābēji no akas izvilka tur iekritušu teliņu un nodeva saimniecei.