Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem pieci izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 3. janvāra plkst. 6.30 līdz 4. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 20.37 tika saņemts izsaukums uz Baznīcas laukumu Smiltenē, kur dega šķūnis 50m² platībā. Notikuma vietā strādāja septiņi Smiltenes, Strenču un Valmieras ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas trīs autocisternas. Plkst. 23.11 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Katvaru pagastā, kur divstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ bija izveidojies piedūmojums. Par piedūmojumu mājoklī bija signalizējis dūmu detektors, kas ļāva cilvēkiem nelaimi pamanīt laicīgi un izsaukt palīdzību. Notikuma vietā strādāja pieci Limbažu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī divi Katvaru formējuma ugunsdzēsēji. Ugunsdzēsēji glābēji notikuma vietā izvēdināja telpas.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 35 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.