Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem pieci izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 18.janvāra plkst. 6.30 līdz 19.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma piecus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 7.58 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega pagarinātāja rozete 0,01m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 14.44 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu ielu Limbažos, kur divstāvu dzīvojamā mājā jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka otrajā stāvā esošajā dzīvoklī pie plīts bija degušas sadzīves mantas 0,01m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Pērnavas ielā Salacgrīvā, kur vienstāva sabiedriskās ēkas dūmvadā dega sodrēji 3m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 50 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājums.