Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem divi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 25. maija plkst. 6.30 līdz 26.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un otru uz glābšanas darbiem.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, kur pēcpusdienā dega kūla 100m² platībā, kā arī Gulbenes novada Rankas pagastā, kur nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā vienstāva dzīvojamā mājā bija radies sadūmojums un kaimiņu dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors. Ugunsdzēsēji glābēji telpas izvēdināja. Mājoklī, kurā bija radies sadūmojums, dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka visos mājokļos ir jāuzstāda dūmu detektori, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu. Nereti tieši kaimiņi sadzird dūmu detektora signālu un zvana uz 112. Šāda savlaicīga reakcija ļauj izglābt dzīvības un samazināt ugunsgrēka platību un tādējādi arī tā radītos zaudējumus.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 42 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem trīs bija kūlas ugunsgrēki, 23 uz glābšanas darbiem, bet seši izsaukumi bija maldinājumi.