Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem divi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 9.decembra plkst. 6.30 līdz 10.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma divus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un vienu uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 21.51 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Apes novada Apes pagastu, kur dega vienstāva dzīvojamās mājas starpsiena 1m² platībā. Pirms VUGD ierašanās bija evakuējušies divi cilvēki un vēl divus evakuēja ugunsdzēsēji glābēji. Mājoklī dūmu detektors bija uzstādīts. Plkst. 1.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī VUGD Latgalē izglāba vienu cilvēku, kurš bija ielūzis ūdenstilpes ledū, bet Latvijā kopumā no ūdenstilpēm izcēla divus bojāgājušus cilvēkus.

VUGD atgādina – atrasties uz ūdenstilpju ledus ir bīstami! Aicinām nedoties uz ūdenstilpju ledus, kā arī pieskatīt bērnus un mājdzīvniekus, lai viņiem nerastos vēlme pārbaudīt ledus biezumu un izturību!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 50 izsaukumus – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.