Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 29. novembra plkst. 6.30 līdz 30. novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Vakar plkst. 9.36 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka cilvēki no automašīnām izkļuvuši pirms VUGD ierašanās. Tika atvienoti automašīnu akumulatori, savukārt ar vinčas palīdzību viena automašīna pārvietota tā, lai neapdraudētu ceļu satiksmi. Plkst. 11.04 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 23.18 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smiltenes novada Raunas pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā. Lai pārtrauktu sodrēju degšanu, dūmvadā tika iebērta tehniskā sāls. Tika apsekotas ēkas telpas un pārbaudītas konstrukcijas, degšana ārpus dūmvada netika konstatēta. Plkst. 00.36 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Maldīgs ir iedzīvotāju priekšstats, ka sodrēju degšana attīra skursteni un nav bīstama. Laika gaitā dūmvados veidojas mikroplaisas. Degot sodrējiem, karstums un dzirksteles pa šīm plaisām nokļūst dūmvada ārpusē un aizdedzina bēniņos esošās sadzīves mantas un ēkas jumta konstrukcijas, radot plašus un postošus zaudējumus. Lai novērstu ugunsnelaimi, VUGD aicina iedzīvotājus regulāri veikt dūmvadu tīrīšanu!

Aizvadītajā diennaktī tika saņemti trīs izsaukumi, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Varakļānu novada Varakļānu pagastu (divi izsaukumi), kā arī uz Gulbenes novada Tirzas pagastu. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 66 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 52 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.