Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 13. jūlija plkst. 6.30 līdz 14. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Plkst. 15.50 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur atklātā teritorijā dega kūtsmēsli 300 m² platībā.

Pēcpusdienā pēc ceļu satiksmes negadījuma Cēsu novada Taurenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Transportlīdzekļu vadītāji bija no tiem izkļuvuši paši saviem spēkiem.

Plkst. 17.34 Valmieras ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jumaras ielu Valmierā, kur piecstāvu dzīvojamās mājas kāpņu telpā ir jūtams sadūmojums. Pārmeklējot ēku, ugunsdzēsēji glābēji noskaidroja, ka sadūmojuma iemesls ir dzīvoklī cepeškrāsnī piededzis ēdiens. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Šorīt sešos no rīta Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā ugunsdzēsēji glābēji no ceļa braucamās daļas novāca nolūzušu koku.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 91 izsaukumu – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 53 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.