Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 12. jūlija plkst. 6.30 līdz 13. jūlija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Šonakt plkst. 01.59 VUGD saņēma informāciju, ka Limbažu novada Salacgrīvā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamās mājas jumts deg ar atklātu liesmu 70 m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji no ēkas izveda divus cilvēkus. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 04.55 un tajos piedalījās Salacgrīvas, Limbažu un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Par ugunsgrēka izcelšanos brīdināja mājoklī uzstādītais dūmu detektors.

Pēcpusdienā pēc ceļu satiksmes negadījuma Madonas novada Sarkaņu pagastā ugunsdzēsēji glābēji no avarējušas automašīnas izcēla vienu cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palidzība dienesta mediķiem. Bojāgājušais no automašīnas tika atbrīvots ar hidraulisko instrumentu palīdzību. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu.

Pēc trīs dienu meklēšanas darbiem vakar ugunsdzēsēji glābēji Valmieras novadā upē Gaujā atrada bojāgājušo, izcēla krastā un nodeva Valsts policijas darbiniekiem.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 78 izsaukumus – 21 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 42 uz glābšanas darbiem, bet 15 izsaukumi bija maldinājumi.