Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 13.aprīļa plkst. 6.30 līdz 14.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, četrus uz glābšanas darbiem, kā arī vēl divi bija maldinājumi.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Madonā, kur sabiedriskas ēkas pagrabā dega griestu lampa 0,5m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies 19 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja, kā arī veica telpu pārbaudi un izvēdināja tās.

Vakar Vidzemē dzēsts viens kūlas ugunsgrēks – Cesvaines novada Cesvaines pagastā, kur pērnā zāle dega 400m² platībā. Iespējams, ka šis ugunsgrēks izcēlās zālē nomestas degošas cigaretes dēļ.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta, bīstama un sodāma. Ja pirmie kūlas ugunsgrēki norisinās nelielās platībās, tad, iestājoties sausākam laikam, kūlas ugunsgrēku platības palielinās, tie apdraud cilvēku dzīvību, veselību un īpašumus.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenes novada Jaungulbenes pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 0,5m² platībā. Izsaukums tika saņemts plkst. 00.32, bet plkst. 1.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar Vidzemē saņemts arī viens izsaukums, kur dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji.

 VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 72 izsaukumus –  42 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 26 kūlas un vienu meža ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet 13 izsaukumi bija maldinājumi.