Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 28. marta plkst. 6.30 līdz 29. marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz glābšanas darbiem.

Pēcpusdienā Lubānas ielā Varakļānos divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3 m2 platībā.

Plkst. 15.15 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Valmieras novada Sedu, kur piecstāvu dzīvojamās mājas otrā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1 m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji iekļuva dzīvoklī, izslēdza plīti un izvēdināja telpas.

Vakarā Festivāla ielā Cēsīs dega zaru un lapu kaudze 12 m² platībā.

Naktī plkst. 01.31 VUGD saņēma informāciju, ka Smiltenes novada Apes pagastā ir noticis ceļu satiksmes negadījums, kuras rezultātā ir apgāzusies kravas automašīna un izbirusi tās krava. Ugunsdzēsēji glābēji atvienoja automašīnas akumulatora klemmes un atbrīvoja brauktuvi. Glābšanas darbi noslēdzās plkst. 02.44.

Aizvadītajā diennaktī Vidzemē kūlas ugunsgrēki dzēsti:

  • Valmieras novada Rencēnu pagastā 1 hektāra platībā;
  • Valmieras novada Kauguru pagastā 1000 m² platībā

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Cēsu novada Taurenes pagastā ugunsdzēsēji glābēji novāca nolūzušu koku no elektrības vadiem un ceļa braucamās daļas, savukārt Drabešu pagastā – no telekomunikācijas kabeļa.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 83 izsaukumus – 37 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 16 bija kūlas ugunsgrēki un viens meža ugunsgrēks, 39 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.