Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem deviņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 16. februāra plkst. 6.30 līdz 17. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma deviņus izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu un sešus uz glābšanas darbiem.

Plkst. 13.54 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur vienstāva dzīvojamās mājas virtuvē dega sadzīves mantas un skapītis 5 m² platībā. Pirms ugnsdzēsēju glābēju ierašanās kaimiņš no sadūmotās ēkas izglāba vienu cilvēku. Ugunsdzēsēji glābēji nodzēsa liesmas un izvēdināja telpas.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tieši dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizē par izveidojušos sadūmojumu un ļauj cilvēkiem izglābties.

Plkst. 23.17 VUGD saņēma informāciju, ka Valmierā, Leona Paegles ielas rajonā izveidojies spēcīgs sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji, apsekojot teritoriju, konstatēja, ka vienstāva dzīvojamai mājai deg mansarda stāvs ar atklātu liesmu 70 m² platībā. Pārmeklējot ēku, cilvēki tajā netika atrasti. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 01.49 un tajos piedalījās Valmieras, Strenču un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji.

Šorīt agri no rīta Limbažu novada Ainažos dega šķūnis 18 m² platībā.

Pēcpusdienā Madonas novada Cesvaines pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5 m² platībā, bet vakarā Madonas novada Dzelzavas pagastā vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 5 m² platībā.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 52 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 29 uz glābšanas darbiem, bet 14 izsaukumi bija maldinājumi.