Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 2.septembra plkst. 6.30 līdz 3. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 22.35 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz J. Daliņa ielu Valmierā, kur dega vieglās automašīnas motortelpa 2m2 platībā. Plkst. 23.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ap plkst. 11.00 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur cilvēks apmaldījies mežā. Izmantojot specializēto transportlīdzekļu skaņas signālu, cilvēkam tika norādīts pareizais virziens, lai iznāktu no meža. Plkst. 12.35 darbi notikuma vietā tika pabeigti. VUGD aicina iedzīvotāju ievērot drošības noteikumus, lai pastaiga mežā nebeigtos ar izbīli. Dodoties mežā sēņot vai ogot, līdzi jāņem uzlādēts mobilais telefons, lai nepieciešamības gadījumā varētu izsaukt operatīvos dienestus pa tālruni 112! Zvanot operatīvajiem dienestiem, nosauciet tiem pēc iespējas konkrētākus orientierus – kurā vietā Jūs iegājāt mežā, cik ilgi esat uzturējies mežā, kādus dabas vai cilvēka veidotus objektus Jūs esat šķērsojis vai tiem pagājis garām. Šī informācija palīdzēs ugunsdzēsējiem glābējiem Jūs atrast!

Plkst. 2.08 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Raunas novada Raunas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā nepareizi ekspluatētas apkures sistēmas rezultātā bija izveidojies sadūmojums. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja māju un palīdzēja telpas izvēdināt. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 4.02 darbi notikuma vietā tika pabeigti. VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu laicīgi brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju cilvēkiem izglābties.