Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 11. aprīļa plkst. 6.30 līdz 12. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 14.13 VUGD saņēma izsaukumu uz Sila ielu Salacgrīvā, kur dega neapsaimniekotas ēkas jumts un atkritumi 200m² platībā. Notikuma vietā strādāja seši Salacgrīvas un Limbažu ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas divas autocisternas, kā arī pieci Ainažu pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 16.18 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Vakar Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma divus izsaukumus saistībā ar nepareizu apkures sistēmu ekspluatāciju. Viens no izsaukumiem tika saņemts uz Kļavu ielu Cēsīs, kur dzīvojamās mājas pagrabā bija izveidojies sadūmojums. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējas divi cilvēki.

Vakar VUGD saņēma izsaukumu arī uz Lielo Līvu ielu Cēsīs saistībā ar nepareizas apkures sistēmas ekspluatāciju, kā rezultātā bija pārkarsis apkures katls. Ugunsdzēsēji glābēji no apkures katla izņēma malku.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 63 izsaukumus – 29 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 12 bija kūlas ugunsgrēki, 22 uz glābšanas darbiem, bet 12 izsaukumi bija maldinājumi.