Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 2. februāra plkst. 6.30 līdz 3. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 14.31 tika saņemts izsaukums uz Brīvības ielu Gulbenē, kur vienstāva dzīvojamā mājā uz plīts bija piededzis ēdiens un ēkā izveidojies piedūmojums. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī, kurā ēdiens bija piededzis, dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts atstāts katliņš vai panna var ātri piedegt, sākumā radot spēcīgu sadūmojumu, bet tālāk karstuma ietekmē, aizdedzinot sadzīve priekšmetus un virtuves mēbeles. Savlaicīgi nepamanot ugunsgrēka izcelšanos, liesmas pārņems virtuvi un visu mājokli. VUGD atgādina, neatstājiet bez uzraudzības uz ieslēgtas plīts gatavojamies ēdienu! Svarīgi, ka jau no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama divas reizes saistībā ar nepareizu apkures sistēmas ekspluatāciju. Viens izsaukums tika saņemts uz Smiltenes novada Virešu pagastu, kur mājas dūmvadā dega sodrēji 0,2m² platībā, bet otrs uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur nepareizi tika izmantotas apkures ierīces.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 52 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 27 uz glābšanas darbiem, bet desmit izsaukumi bija maldinājumi.