Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 9.jūnija plkst. 6.30 līdz 10.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 14.29 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur blakus dzīvojamai mājai, iespējams no zibens lādiņa, aizdedzies milzīgs ozols. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dega ozola dobums 6m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts, kā arī ugunsdzēsēji glābēji bīstamo koku sazāģēja. Plkst. 17.17 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Šorīt plkst. 7.18 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Ošupes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā nostrādājis dūmu detektors, jūtama dūmu smaka. Ierodoties notikuma vietā un pārbaudot ēku, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg elektrības skapis 0,01m² platībā. Plkst. 7.59 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Vakar vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Stacijas ielas Strenčos, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis nolūzis koks, kurš apdraudēja arī blakus esošo dzīvojamo ēku. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 44 izsaukumu – 20 uz ugunsgrēku dzēšanu (tai skaitā vienu meža ugunsgrēku), 19 uz glābšanas darbiem, bet pieci izsaukumi bija maldinājumi.