Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 23.marta plkst. 6.30 līdz 24.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu un divus uz glābšanas darbiem.

Plkst. 22.53 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur dega vienstāva pirts iekštelpas 8m² platībā, kā arī pirts jumts 15m² platībā. Plkst. 00.33 ugunsdzēsēji glābēji darbus notikuma vietā pabeidza.

Vakar Vidzemē dzēsts arī viens kūlas ugunsgrēks. Plkst. 23.24 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Grundzāles pagastu, kur blakus Palsas upei dega kūla 300m² platībā. Plkst. 23.58 ugunsgrēks tika nodzēsts. Vidzemē šogad kopumā dzēsti jau septiņi kūlas ugunsgrēki – Salacgrīvas (2), Līgatnes, Priekuļu, Madonas, Kocēnu un Smiltenes novadā.

Vakar vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Staicelē, kur divstāvu dzīvojamā mājā, nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas rezultātā, bija izveidojies piedūmojums un mājoklī nostrādāja dūmu detektors. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējies viens cilvēks.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 49 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divus meža ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet septiņi no izsaukumiem bija maldinājumi.