Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 28.decembra plkst. 6.30 līdz 29.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 14.29 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur dega vienstāva pirts jumta konstrukcijas 4m² platībā. Pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji saviem spēkiem, izmantojot ugunsdzēsības aparātus, bija liesmas apdzēsuši. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un jumtu, lai pārliecinātos, ka degšana nav izplatījušās tālāk ēkas konstrukcijās. Plkst. 15.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar tika saņemts izsaukums uz Stacijas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu ēkas koplietošanas telpās jūtama asa un kodīga smaka. VUGD veica cilvēku evakuāciju. Kopumā no ēkas tika evakuēti 15 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un veica telpu vēdināšanu. Pēc tās cilvēki varēja atgriezties savos mājokļos.

Vakar Alūksnē divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 36 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 18 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.