Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 7.decembra plkst. 6.30 līdz 8.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēka dzēšanu un trīs uz glābšanas darbiem.

Vakar plkst. 10.42 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Gulbenes novada Tirzas pagastu, kur dega zaru kaudze un šķelda 15m² platībā. Plkst. 12.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Madonas novada Kalsnavas pagastā, kur vienstāvu dzīvojamā mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alojā, kur auto pacēlāja grozā (astoņu metru augstumā) bija iestrēguši divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot trīsposmu izbīdāmās kāpnes, cilvēkus no pacēlāja groza nocēla.

Savukārt Raunas novada Raunas pagastā vakar ugunsdzēsēji glābēji notvēra dīķī uz ledus esošu savainotu gulbi un nodeva to iedzīvotājiem, kuri to nogādāja organizācijai “Drauga spārns” Rīgā tālākai aprūpei.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 50 izsaukumus – 22 uz ugunsgrēku dzēšanu, 21 uz glābšanas darbiem, no kuriem divi bija meža ugunsgrēki, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.