Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem četri izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 25.novembra plkst. 6.30 līdz 26.novembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma četrus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, vienu uz glābšanas darbiem, bet vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar plkst. 15.38 tika saņemts izsaukums uz Valkas novada Ērģemes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega pie apkures krāsns esošā siena 1m² platībā. Gaidot glābējus, mājas iedzīvotāji bija izmantojuši vienu ugunsdzēsības aparātu, lai apdzēstu liesmas, taču gruzdēšana turpinājās. Ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku likvidēja. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts. Plkst. 16.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Limbažu pagastā, kur dega elektrības balsts 0,3m² platībā.
Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 39 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 19 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.