Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem brīvdienās 20 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 9.oktobra plkst. 6.30 līdz 12.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, septiņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 12.01 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega 1,5stāvu dzīvojamā māja 30m2 platībā. Plkst. 14.26 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja pieci Limbažu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī četri Viļķenes ugunsdzēsēju formējuma ugunsdzēsēji. Mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

VUGD atgādina, ka katrā mājoklī jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kas ar skaļas skaņas signālu brīdinās par telpā izveidojušos sadūmojumu. Visbiežāk traģiskas ugunsnelaimes izceļas naktī, kad cilvēki guļ un nejūt smaržas un smakas, tāpēc tieši skaļais dūmu detektora signāls savlaicīgi pamodinās un dos iespēju izglābties.

Plkst. 12.03 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ķempju ielu Līgatnē, kur dega sausā zāle 20m2 platībā. Plkst. 13.40 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 13.10 tika saņemts izsaukums, ka sausā zāle 40m2 platībā deg arī Sprinģu ielā Līgatnē. Plkst. 13.40ugunsgrēks tika likvidēts. Abos gadījumos sausā zāle bija aizdegusies, jo bija noticis elektrolīnijas pārrāvums.

Vakar plkst. 22.25 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Poruka ielu Valkā, kur dega malkas šķūnis 40m2 platībā. Plkst. 00.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 00.40 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Puškina ielu Valkā, kur dega saimniecības ēka 20m2 platībā. Plkst. 2.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 00.57 tika saņemts izsaukums uz Puškina ielu Valkā, kur dega malka 0,5m2 platībā. Plkst. 1.08 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 1.16 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Raiņa ielu Valkā, kur dega malka 1m2 platībā. Plkst. 1.24 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Strenču novada Sedā, kur divstāvu neapsaimniekotā ēkā dega sadzīves mantas 3m2 platībā, Merķeļa ielā Valkā, kur konteinerā dega atkritumi 1m2 platībā, kā arī Palejas ielā Valmierā, Rūjienas novada Lodes pagastā un Dakteru ielā Smiltenē, kur māju dūmvados dega sodrēji 0,5m2 platībā, 1m2 un 0,5m2 platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 130 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, no tiem divu meža ugunsgrēku dzēšanu, 54 uz glābšanas darbiem, bet 30 izsaukumi bija maldinājumi.