Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 6. decembra plkst. 6.30 līdz 7. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, trīs uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Plkst. 22.39 VUGD saņēma informāciju, ka Cēsu novada Stalbes pagastā dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu vairākdzīvokļu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu – pirmā stāva dzīvoklis 70 m2,, otrā stāva dzīvoklis – 70 m2 un jumts 250 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās 10 cilvēki, bet ugunsdzēsēji glābēji izglāba trusi, divus kaķus un suni. Ugunsgrēka izplatīšanās tika ierobežota plkst. 02.27, bet darbs notikuma vietā vēl turpinās.

Plkst. 11.16 Saulkrastu un Limbažu ugunsdzēsēji glābēji devās uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega istaba 50 m2 un jumta konstrukcijas 70 m2 platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 16.30.

Plkst. 14.46 VUGD saņēma informāciju, ka Smiltenes novada Smiltenē divstāvu dzīvojamā mājā ir izcēlies ugunsgrēks. Notikuma vietā tika konstatēts, ka jumta konstrukcijas un siltinājums deg 25 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās viens cilvēks. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 17.14.

Plkst. 19.19 Cesvaines un Madonas ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva gaitenī dega starpsiena 4 m2 platībā. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlās bez uzraudzības atstātas ieslēgtas elektroierīces dēļ.

Madonas novada Mārcienas pagastā ugunsdzēsēji glābēji šorīt sazāģēja uz ceļa braucamās daļas nokritušu koku.
Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 72 izsaukumus – 23 uz ugunsgrēku dzēšanu, 32 uz glābšanas darbiem, bet 17 izsaukumi bija maldinājumi.