Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 20. oktobra plkst. 6.30 līdz 21. oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – divus uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl viens izsaukums bija maldinājums.

Vakar plkst. 14.02 tika saņemts izsaukums uz Jauno ielu Limbažos, kur daudzdzīvokļu mājas otrajā stāvā kādā dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka dzīvoklī uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts ēdiens 0.01m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji izvēdināja telpas. Plkst. 14.20 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību!

Vakar tika saņemts izsaukums arī uz Limbažu novada Umurgas pagastu, kur dega nepieskatīts ugunskurs 4m² platībā.

Vakara stundās Vidzemē tika saņemti četri izsaukumi, kad stiprā vēja dēļ uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Cēsu novada Priekuļu pagastu, Limbažu novada Aloju, Valmieras novada Brenguļu pagastu un Gulbenes novada Lizuma pagastu. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja.

Visā Latvijā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 63 izsaukumus – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.