Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī laika posmā no šī gada 10.maija plkst. 6.30 līdz 11.maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, divus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Vakar plkst. 8.43 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Aronas pagastu, kur divstāvu ēkā dega starpstāvu pārsegums ap dūmvadu 16m² platībā. Plkst. 11.14 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 10.07 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega atkritumi 2m² platībā. Plkst. 10.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar Vidzemē dzēsti arī trīs kūlas ugunsgrēki:

·       Cēsu novada Vaives pagastā, kur kūla dega divas reizes, katrā vietā 100m² platībā;

·       Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur dega kūla 800m² platībā.

Vakar ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Rīgas ielā Limbažos, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka telpā bija izveidojies neliels piedūmojums, kā arī telpās bija dzirdams dūmu detektora skaļais un brīdinošais signāls. Ugunsdzēsēji glābēji dūmvadā iebēra tehnisko sāli, tā pārtraucot sodrēju degšanu.

Aizvadītajā diennaktī visā Latvijā VUGD saņēma 72 izsaukumus –  42 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā viena meža ugunsgrēka dzēšanu un 18 kūlas ugunsgrēku dzēšanu, 23 uz glābšanas darbiem, bet septiņi izsaukumi bija maldinājumi.