Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 3.janvāra plkst. 6.30 līdz 6.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – vienu uz ugunsgrēku dzēšanu un septiņus uz glābšanas darbiem.

Piektdien plkst. 17.07 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Straupes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 2m² platībā un pirmajā stāvā bija izveidojies piedūmojums. Tā kā mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors, 15 cilvēki laicīgi evakuējās no piedūmotās ēkas. Ugunsdzēsēji glābēji mājas dūmvadā iebēra tehnisko sāli un sodrēju degšanu likvidēja, tika izvēdinātas piedūmotās telpas. Plkst. 18.23 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

VUGD atgādina, ka no šī gada 1.janvāra visos mājokļos – gan dzīvokļos, gan privātmājās – ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, bet privātmājas papildus jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama sestdien Ainažos, kur neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 1m² platībā, kā arī Beverīnas novadā un Smiltenes novadā, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki.