Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem astoņi izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no 22. februāra plkst. 6.30 līdz 23. februāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma astoņus izsaukumus – sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Plkst. 22.20 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Barkavas pagastu, kur trīsstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā. Plkst.00.03 darbi notikuma vietā tika pabeigti. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Vakar VUGD saņēma izsaukumu uz Dzelzceļa ielu Limbažos, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot vinču, novilka vienu automašīnu no ceļa braucamās daļas, kā arī sakārtoja brauktuvi.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 51 izsaukumu – 15 uz ugunsgrēku dzēšanu, 28 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.