Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 42 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 1. aprīļa plkst. 6.30 līdz 4. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 42 izsaukumus – 27 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 16 uz kūlas ugunsgrēkiem un vienu uz meža ugunsgrēku, deviņus uz glābšanas darbiem un seši izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien vakarā Madonas novada Indrānu pagastā vienstāvu dzīvojamā mājā dega starpsiena un starpstāvu pārsegums 20 m² platībā.

Sestdien plkst. 15.41 Smiltenes, Jaunpiebalgas, Cēsu un Strenču ugunsdzēsēji glābēji devās uz izsaukumu Smiltenes novada Launkalnes pagastā, kur dega divstāvu dzīvojamās jumts 200 m², griestu pārsegums 70 m², otrā stāva gaitenis 5 m² un istaba 25 m² platībā. Dzēšanas darbi noslēdzās plkst. 19.53.

Naktī uz svētdienu Valmieras novada Brenguļu pagastā dega meža zemsedze 500 m² platībā.

Svētdien no rīta Madonas novada Ērgļu pagastā vienstāva dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un siltumizolācija 6 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās trīs cilvēki.

Plkst. 15.08 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Liepupes pagastu, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu mājas otrais stāvs un niedru jumts 250m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Plkst.21.24 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza. Dzēšanas darbos piedalījās Limbažu un Saulkrastu ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Liepupes un Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Šorīt Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā vienstāva angāra tipa ēkas jumtā gruzdēja konstrukcijas 3 m² platībā.

Aizvadītajās trijās diennaktīs Vidzemē dzēsti 16 kūlas ugunsgrēki:

Cēsu novadā – Liepas pagastā 100 m² platībā, Raiskuma pagastā 1 hektāra platībā, Kovārņu ielā Cēsīs 3000 m2 platībā;

Gulbenes novadā – Rankas pagastā 2500 m², 200 m² un 100 m² platībā, Stradu pagastā 150 m² platībā;

Limbažu novadā – Jūras ielā Salacgrīvā 200 m² platībā, Umurgas pagastā 1 hektāra platībā, Salacgrīvas pagastā 1,5 hektāru un 3000 m² platībā;

Madonas novadā – Praulienas pagastā 50 m² platībā;

Valmieras novadā – Jeru pagastā 900 m² platībā, Stacijas laukumā Valmierā kūla, atkritumi un zaru kaudze 2000 m² platībā, Burtnieku pagastā 5 hektāru platībā, Kocēnu pagastā 300 m² platībā.

Piektdien plkst. 13.27 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur dega kūla 2 hektāru un divu saimniecības ēku sienas 30 m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Piektdienas vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Rūpniecības ielā Madonā, kur daudzdzīvokļu ēkas kāpņu telpā bija jūtama gāzes smaka. Ugunsdzēsēji glābēji ēku apsekoja, kā arī aizgrieza vairākus gāzes krānus un izvēdināja telpas. Notikuma vietā tika sagaidīti SIA „Propāna gāze” avārijas dienesta pārstāvji.

Sestdienas vakarā tika saņemts izsaukums arī uz Skolas ielu Gulbenē, kur uz ceļa braucamās daļas bija izlijusi automašīnas motoreļļa 2m² platībā. Ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot absorbentu, eļļu savāca.

Aizvadītajā diennaktī VUGD kopumā saņēma 309 izsaukumus – 202 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 116 bija kūlas un pieci meža ugunsgrēki, 70 uz glābšanas darbiem, bet 37 izsaukumi bija maldinājumi.