Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 38 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 14. janvāra plkst. 6.30 līdz 17. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 38 izsaukumus – sešus uz ugunsgrēku dzēšanu, 29 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 12.47 tika saņemts izsaukums uz Valmieras novada Kocēnu pagastu, kur blakus skurstenim dega divstāvu dzīvojamās mājas starpstāvu pārsegums un siena 3m² platībā. Plkst. 13.34 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 16.14 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Stāmerienas pagastu, kur dega ēkas krāsmatas 0,1m² platībā. Plkst. 17.14 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 16.31 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Stacijas ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu ēkas pagrabā dega koka konstrukcijas 2m² platībā. Plkst. 17.41 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Sestdien ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Rūpniecības ielu Valmierā, kur uz Gaujas ledus atrodas cilvēks. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka upes vidū cilvēks makšķerē, bet blakus atrodas atvērta ūdenstilpe. Ugunsdzēsēji glābēji ar iedzīvotāju pārrunāja drošības aspektus un cilvēks pats nokāpa no ledus.

VUGD atgādina, ka atrasties uz ledus ir bīstami! Aicinām iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai jaunieši slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību. Savukārt, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta vai arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112! Aicinām arī dzīvnieku saimniekus, būt piesardzīgiem un parūpēties, lai Jūsu mīluļi nenonāktu uz ūdenstilpju ledus!

Piektdien un sestdien VUGD Vidzemē saņēma 12 izsaukumus, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja. Izsaukumi tika saņemti uz Valmieras(3), Limbažu(2), Alūksnes(1), Cēsu (6)novadu.

Aizvadītajās diennaktīs saņemti arī pieci izsaukumi, kas saistīti ar nepareizu apkures sistēmas ekspluatāciju – māju dūvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Limbažu , Cēsu un Valmieras novadiem. Izsaukumā Cēsu novadā, notikuma vietā cieta ugunsdzēsējs glābējs, kuru sakoda suns. Ugunsdzēsējs glābējs nodots NMPD mediķiem.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz vairākiem notikumiem, kur bija notikuši ceļu satiksmes negadījumi un cilvēki saviem spēkiem nevarēja izkļūt no automašīnām. Šāds izsaukums tika saņemts uz Smiltenes novadu (tika atbrīvots viens cilvēks un nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem), kā arī uz Gulbenes novadu (cietušais tika atbrīvots un ,izmantojot imobilizācijas dēli, nogādāts līdz NMPD automašīnai). Notikuma vietās tika atvienoti automašīnu akumulatori un sakārtotas notikuma vietas.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Jūras ielā Limbažos, kur mājas pagalmā atkritumu tvertnē dega atkritumi 1m2 platībā, Bērzaines ielā Cēsīs, kur konteinerā dega atkritumi 1m2 platībā, kā arī Valmieras novada Valmieras pagastā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega apkures granulu katla pievades caurule (ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās).

Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 366 izsaukumus – 53 uz ugunsgrēku dzēšanu, 267 uz glābšanas darbiem, bet 46 izsaukumi bija maldinājumi.