Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 28 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 15.janvāra plkst. 6.30 līdz 18.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 28 izsaukumus – desmit uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 10.25 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Katvaru pagastu. Kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā esošajā virtuvē dega grīda, kā arī pie malkas plīts stāvošās briketes 0,5m². Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Mājoklis nebija aprīkots ar dūmu detektoru. Plkst. 11.13 ugunsdzēsēji glābēji darbus notikuma vietā pabeidza.

Plkst. 20.26 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Malienas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva saimniecības ēka 200m² platībā. No ēkas tika izglābti 35 mājputni, kā arī cūka. Plkst. 00.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 11.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsīm, kur dega divstāvu dzīvojamā māja ar piebūvētu garāžu 200m² platībā. Plkst. 16.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst.01.33 VUGD saņēma izsaukums Beverīnas novadā. Divstāvu mājā dega starpstāvu pārsegums 8m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās deviņi cilvēki. Plkst.03.53 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka no 2020.gada 1.janvāra visos mājokļos ir jābūt uzstādītiem dūmu detektoriem, kas ar skaļas skaņas palīdzību brīdinās par ugunsgrēka izcelšanos. Savukārt, privātmājas papildus ir jānodrošina ar ugunsdzēsības aparātu.

Svētdien plkst. 22.46 tika saņemts izsaukums uz Līgatnes novada Līgatnes pagastu, kur dega angāra tipa ēka 250m² platībā. Ierodoties notikuma vietā ēka dega ar atklātu liesmu un tai daļēji bija iebrucis jumts. Notikuma vietā strādāja 14 Siguldas un Cēsu ugunsdzēsēji glābēji. Plkst. 2.57 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā periodā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī piektdien Cēsīs, kur daudzdzīvokļu mājas pagraba dega elektroinstalācija 0,2m² platībā, sestdien Alūksnes novadā, kur meža traktoram dega sūkņa nodalījumā sakrājušās skaidas un skujas 0,2m² platībā, kā arī svētdien Priekuļu novada Liepas pagastā, kur dega daudzdzīvokļu ēkas piebūves jumta pārsegums un siltinājums 5m² platībā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vidzemē saņemti septiņi izsaukumi, ka dzīvojamo māju dūmvados deg sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, Naukšēnu novada Naukšēnu pagastu, Madonas novada Dzelzavas un Ošupes pagastiem, Cēsīm (divi izsaukumi), kā arī Valkas novada Vijciema pagastu, kur dega sodrēji dūmvadā un starpsiena 1m² platībā.

VUGD aicina regulāri tīrīt sodrējus no dūmeņiem, krāšņu un pavardu dūmkanāliem. Atgādinām, ka ilgdedzes cietā kurināmā ierīces un iekārtas dūmvadus jātīra vēl papildus vienu reizi apkures sezonas laikā (no 1.novembra līdz nākamā gada 1.martam).

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 207 izsaukumus – 82 uz ugunsgrēku dzēšanu, 74 uz glābšanas darbiem, bet 51 izsaukums bija maldinājums.