Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 27 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no 10. jūnija plkst. 6.30 līdz 13.jūnija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 27 izsaukumus – septiņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 17 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Naktī uz sestdienu plkst. 3.54 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Liepupes pagasta Tūju, kur dega divstāvu saimniecības ēka ar piebūvi 133m² platībā. Pie degošās ēkas bija piestiprināti seši apkurei domāti gāzes baloni, kurus ugunsdzēsēji glābēji atvienoja un aiznesa prom no ēkas. Plkst. 7.27 ugunsgrēks tika nodzēsts. Notikuma vietā strādāja 12 Limbažu, Saulkrastu un Salacgrīvas ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas, kā arī ugunsgrēka dzēšanas darbos palīdzēja trīs Ainažu un četri Tūjas ugunsdzēsēji.

Sestdien plkst. 12.00 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega šķūnis un siena ruļļi 23m² platībā. Plkst. 13.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur dega stārķa ligzda 1m² platībā, Dārza ielā Alūksnē, kur dega vieglā automašīna 0,5m² platībā, Jūras ielā Salacgrīvā, kur neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 1m² platībā, Priežu ielā Limbažos, kur dega autobuss 15m² platībā, kā arī Raiņa ielā Valkā, kur dega reklāmas izkārtnes elektrības vadi 0,1m² platībā.

Piektdienas vakarā tika saņemti desmit izsaukumi, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un ceļa braucamās daļas atbrīvoja Cēsu novada Kaives pagastā, Cēsu novada Vecpiebalgas pagastā, Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastā, Gulbenes novada Lizuma pagastā, Cēsu novada Inešu pagastā, kā arī Alūksnes novada Malienas pagastā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD kopumā saņēma 185 izsaukumus – 47 uz ugunsgrēku dzēšanu, 109 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.