Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 26 izsaukumi

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laika posmā no 5. augusta plkst. 6.30 līdz 8. augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 26 izsaukumus – deviņus uz ugunsgrēku dzēšanu, 14 uz glābšanas darbiem un vēl trīs izsaukumi bija maldinājums.

Piektdien plkst. 13.08 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma sakārtoja ceļa braucamo daļu un atvienoja automašīnas akumulatora klemmes.

Plkst. 15.20 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Gulbenes novada Rankas pagastu, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma vieglajā automašīnā bija iespiests cilvēks. Ar hidrauliskajiem instrumentiem ugunsdzēsēji glābēji atgrieza automašīnas jumtu un atbrīvoja cietušo, kuru nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Pārējie cilvēki no automašīnas izkļuva paši saviem spēkiem. Pēc tam ugunsdzēsēji glābēji sakārtoja ceļa braucamo daļu. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 17.44.

Plkst. 20.45 VUGD saņēma informāciju, ka Madonas novada Ērgļu pagastā cilvēks ir laivojis, piestājot krastā, iegājis mežā un apmaldījies. Ugunsdzēsēji glābēji ar cilvēku sazinājās telefoniski, raidīja autocisternas skaņas signālu un pēc apmēram pusstundas viņu atrada.

Plkst. 21.13 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Viestura ielu Gulbenē, kur vienstāva daudzdzīvokļu dzīvojamā mājā dega virtuve un skaidu pakojums bēniņos 26 m² platībā.

Latvijā aktīvi notiek ražas novākšana, līdz ar to pieaug izsaukumu skaits, kuros deg labības rugāji, siena ruļļi, lauksaimniecības tehnika utt. Piektdien Valmieras novadā dega labības rugāji 3 hektāru platībā un Limbažu novada Alojas pagastā dega siena prese un siena ruļļi 4,2 m² platībā. Sestdien Varakļānu novada Varakļānu pagastā dega kombains 15 m² platībā.

Ugunsgrēku skaitu un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, lauksaimniecības traktortehnikas aizdegšanos novērsīs regulāra rotējošo detaļu un mezglu vārpstu attīrīšana no degtspējīgiem materiāliem. Transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir arī jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu. Šādā veidā tiek novērsta iespēja, ka dzirksteles iekļūst sausajos salmos, sienā, graudos utt. un tos aizdedzina. Degoši labības un rugāju lauki ir tikpat bīstami kā kūlas ugunsgrēki, jo tajos var ciest un iet bojā cilvēki, kā arī liesmas var pārmesties uz automašīnām un ēkām, tāpēc ir svarīgi ievērot piesardzību, lai novērstu šādu ugunsgrēku izcelšanos.

Sestdien pusdienlaikā Cēsu novada Zaubes pagastā dega vieglā automašīna 8 m² platībā. Neilgi pirms pusnakts Putnu ielā Cēsīs dega divas kravas automašīnu piekabes un tajās esošie kokmateriāli 40 m² platībā.

Naktī uz svētdienu plkst. 03.51 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Uzvaras ielu Alūksnē, kur blakus dzīvojamai mājai bija aizdedzies šķūnis. Notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka saimniecības ēka dega 150 m² platībā un liesmas ir pārmetušās uz blakus esošo māju, kuras jumts dega 40 m² platībā, kā arī blakus esošo šķūni, kas dega 110 m² platībā. Plkst. 04.36 ugunsdzēsējiem glābējiem izdevās ierobežot liesmu izplatīšanos, bet darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 09.34 no rīta.

Vakar plkst. 18.02 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Cēsu novada Drabešu pagastu, kur bija noticis ceļu satiksmes negadījums. Ugunsdzēsēji glābēji ar hidraulisko instrumentu palīdzību no avarējušas automašīnas atbrīvoja vienu cietušo. Pēc tam ar absorbenta palīdzību tika sakārtota ceļa braucamā daļa. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 19.42.

Ap pusdesmitiem vakarā pēc ceļu satiksmes negadījuma Limbažu novada Salacgrīvā ugunsdzēsēji glābēji ar absorbenta palīdzību savāca uz brauktuves izlijušos šķidrumus un sakārtoja brauktuvi.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 198 izsaukumus – 63 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā četrus uz meža ugunsgrēkiem, 88 uz glābšanas darbiem, bet 47 izsaukumi bija maldinājumi.