Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 25 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5.marta plkst. 6.30 līdz 8.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņpadsmit uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 8.34 tika saņemts izsaukums uz Meliorācijas ielu Limbažos, kur dega elektrības skapis 1m² platībā. Plkst. 9.10 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 13.24 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur ražošanas ēkā dega kūdra 2m² platībā. Plkst. 14.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 14.02 tika saņemts izsaukums uz Lielo Kalēja ielu Cēsīs, kur pazemes konteinerā dega atkritumi 0,5m² platībā. Plkst. 14.22 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 19.40 tika saņemts izsaukums uz Mazsalacas novada Skaņkalnes pagastu, kur atklātā teritorijā dega atkritumi 2m² platībā. Plkst. 20.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās saņemti seši izsaukumi, kur ugunsdzēsēju glābēju palīdzība nepieciešama, jo nepareizi ekspluatētas apkures ierīces.

Tā piektdien ugunsdzēsēji glābēju saņēma izsaukumu uz Madonas novada Aronas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0.5m² platībā (mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts). Līdzīgs izsaukums tika saņemts arī uz Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega sodrēji 1m² platībā. Sestdien divu dzīvojamo māju dūmvados Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā arī dega sodrēji (1m² platībā katrā izsaukumā), kā arī šāds izsaukums bija uz Saules ielu Cesvainē (sodrēju degšana dūmvadā bija 1m² platībā), kā arī uz Brīvības ielu Gulbenē, kur trīsstāvu dzīvojamās ēka krāsns pārvadā dega sodrēji 1m² platībā.

VUGD atgādina, ka dūmvadu attīrīšana no sodrējiem ir jāveic regulāri, lai novērstu to degšanu! Sadegot sodrējiem, dūmvadā veidojas augsta temperatūra, kas laika gaitā var bojāt dūmvada konstrukciju. Bojāts dūmvads ir ugunsbīstams, jo dzirksteles pa plaisām var nokļūt ārpus dūmvada uz jumta konstrukcijām, pārsegumiem un bēniņos esošajiem priekšmetiem, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku!

Piektdien plkst. 11.39 tika saņemts izsaukums uz Lielo Ezera ielu Alūksnē, kur blakus divstāva ēkai bija jūtama gāzes smaka. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku, kurā gāzes smaka nebija jūtama un notikuma vietā tika noslēgts ārpus ēkas esošais gāzes pievads ēkai. Informācija tika nodota atbildīgajiem dienestiem. Plkst. 12.36 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Šorīt plkst. 6.34 tika saņemts izsaukums uz Gaujas ielu Cēsīs, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī no aizgriezta gāzes balona notiek gāzes noplūde. Ugunsdzēsēji glābēji gāzes balonu atvienoja un iznesa laukā no dzīvojamās mājas. Plkst. 7.01 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Saistībā ar stipro vēju un puteni Vidzemē, vakar tika saņemti trīs izsaukumi, kur uz ceļu braucamajām daļām uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz notikumiem Limbažu novada Limbažu pagastā, Brenguļu ielā Valmierā, kā arī Priekuļu novada Priekuļu pagastā. Ugunsdzēsēji glābēji kokus sazāģēja un brauktuves atbrīvoja.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 161 izsaukumu – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 91 uz glābšanas darbiem, bet 20 no izsaukumiem bija maldinājumi.