Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 25 izsaukumi, tostarp 7 uz kūlas ugunsgrēkiem

Aizvadītajās diennaktīs laika posmā no šī gada 1.aprīļa plkst. 6.30 līdz 6.aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 25 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Svētdien plkst. 12.02 tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Launkalnes pagastu, kur kokapstrādes uzņēmumā aizdegusies konveijera lenta, elektromotors un ciklons 57m² platībā. Notikuma vietā strādāja 17 Smiltenes, Jaunpiebalgas, Cēsu, Strenču ugunsdzēsēji glābēji, bija piesaistītas četras autocisternas un autokāpnes. Plkst. 16.26 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika nodzēsts.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Limbažu novada Umurgas pagastā, kur vieglās automašīnas bagāžas nodalījumā dega elektroinstalācijas vadi 0,5 m² platībā (ugunsgrēks likvidēts pirms VUGD ierašanās), kā arī Tirgus ielā Valkā, kur pirmdien konteinerā dega atkritumi 1m2 platībā.

2. aprīlī plkst. 16.42 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pils ielu Alūksnē, kur daudzdzīvokļu mājas trešā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens 0,1m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pirms VUGD ierašanās. Mājoklī bija uzstādīts dūmu detektors.

VUGD atgādina, ka uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības atstāts katliņš vai panna var būt iemesls nopietnam ugunsgrēkam, kura rezultātā mājokļa iemītnieku un kaimiņu veselība un pat dzīvība var tikt apdraudēta. Neatstāj ieslēgtu plīti bez uzraudzības!

Plkst. 18.57 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Pāles pagastu, kur dega vienstāva pirts 35m² platībā. Plkst. 20.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

1.aprīlī plkst. 7.06 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lejasciema pagastu, kur vienstāva angārā dega akumulatora lādētājs 1m² platībā. Plkst. 7.41 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā periodā reģistrēti arī septiņi kūlas ugunsgrēki:

1.aprīlī Pūpolu ielā Cēsīs 5m² platībā (likvidēts pirms VUGD ierašanās);

1.aprīlī Limbažu novada Umurgas pagastā, kur pērnā zāle dega 2 hektāru lielā platībā;

3. aprīlī Gulbenes novada Rankas pagastā, kur kūla dega 100m² platībā;

4. aprīlī Pārgaujas novada Raiskuma pagastā, kur kūla dega 600m² platībā;

4. aprīlī Mazsalacas novada Mazsalacas pagastā, kur kūla dega 20m² platībā;

4. aprīlī L. Paegles ielā Valmierā, kur pērnā zāle dega 10m² platībā;

4.aprīlī Gulbenes novada Rankas pagastā, kur kūla dega 500m² platībā.

VUGD atgādina, ka kūlas dedzināšana ir aizliegta. Lai gan daudzi kūlas dedzinātāji domā, ka viņi uguns liesmas spēs kontrolēt, diemžēl ikgadējā skarbā statistika liecina par pretējo – nodedzinātās ēkas un automašīnas, cietušie cilvēki un izdegušie vairāki desmiti hektāru teritorijas liecina par to, ka uguni un ugunsgrēku nav iespējams kontrolēt! Tā ir bīstama un nesaudzē neko, ko savā ceļā sastop.

Nedēļas izskaņā Vidzemē saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Ceturtdien šāds izsaukums tika saņemts uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, savukārt svētdien uz Smiltenes novada Palsmanes pagastu.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī svētdienas pievakarē Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks. Ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja.

Svētdien Valkas novada Valkas pagastā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja divas kazas, kuru galvas bija iesprūdušas alumīnija kannā.

Aizvadītajās piecās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 297 izsaukumus – 144 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 68 kūlas ugunsgrēku un sešu meža ugunsgrēku dzēšanu, 105 uz glābšanas darbiem, bet 48 izsaukumi bija maldinājumi.