Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 23 izsaukumi

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 22.maija plkst. 6.30 līdz 25.maijam plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 23 izsaukumus – 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 22.46 tika saņemts izsaukums uz Varoņu ielu Valkā, kur dega divstāvu garāža 40m² un vienstāva saimniecības ēka 25m² platībā. Plkst. 5.40 ugunsgrēks tika likvidēts. Notikuma vietā strādāja pieci Valkas ugunsdzēsēji glābēji un tika izmantotas divas autocisternas.

Sestdien plkst. 17.54 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur dega sagruvis šķūnis 12m² platībā un kūla 300m² platībā. Plkst. 18.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 11.05 tika saņemts izsaukums uz Garo ielu Valmierā, kur daudzdzīvokļu mājā dzīvoklī nostrādāja dūmu detektors un bija jūtama deguma smaka. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka virtuvē uz ieslēgtas gāzes plīts atstāts ēdiens, kurš bija piededzis. Plkst. 11.14 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Plkst. 16.20 tika saņemts līdzīgs izsaukums uz Leona Paegles ielu Cēsīs, kur arī daudzdzīvokļu mājā pirmā stāva dzīvoklī nostrādājis dūmu detektors un redzami dūmi. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka uz plīts piededzis ēdiens 0,01m² platībā. Plkst. 16.35 ugunsgrēks tika likvidēts.

Katru dienu ugunsdzēsēji glābēji dodas uz izsaukumiem, kuros virtuvē uz plīts ir piededzis ēdiens, radot spēcīgu sadūmojumu. VUGD atgādina, ka ēdiena gatavošana prasa nepārtrauktu uzmanību un pieskatīšanu!

Vakar plkst. 16.01 tika saņemts izsaukums uz Gulbenes novada Lizuma pagastu, kur dega vienstāva neapsaimniekota kūts 144m² platībā. Plkst. 18.06 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Raiņa ielā Valkā, kur dega atkritumu konteiners 0,5m² platībā, Pārgaujas novada Stalbes pagastā, kur dega atkritumi 5m² platībā, Parka ielā Sedā, kur dega atkritumi 5m² platībā, Apes novada Virešu pagastā, kur dega atkritumi 55m² platībā, Gaujas ielā Cēsīs, kur dega atkritumi 9m² platībā, Gulbenes novada Lizuma pagastā, kur dega elektrības balsts 0,5m² platībā, Smiltenes novada Grundzāles pagastā, kur dega atkritumi 2m² platībā.

Sestdien dzēsts arī kūlas ugunsgrēks Rūjienas novada Jeru pagastu, kur kūla dega 5000m² platībā.

Aizvadītajās brīvdienās tika saņemti divi izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji – šādi izsaukumi tika saņemti uz Alojas novada Braslavas pagastu, kā arī Smiltenes novada Bilskas pagastu.