Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 20 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17. decembra plkst. 6.30 līdz 20. decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 20 izsaukumus – trīs uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Vakar plkst. 20.58 tika saņemts izsaukums uz Sporta ielu Sedā, Valmieras novadā, kur deg vienstāva dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka deg pirmais stāvs 200m² platībā, mansarda stāvs 150m² platībā un jumts 150m² platībā. Kopējā degšanas platība 500m². Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. Plkst. 00.03 ugunsgrēku izdevās ierobežot un dzēšanas darbi notikuma vietā turpinās vēl šobrīd.

Sestdien plkst. 5.26 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Valmieras novada Kauguru pagastu, kur divstāvu saimniecībās ēkas pirmajā stāvā dega žāvētava 10m² platībā. Plkst. 7.53 ugunsdzēsēji glābēji ugunsgrēku bija nodzēsuši un darbus notikuma vietā pabeidza.

Sestdien plkst. 18.25 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Liepnas pagastu, kur vienstāva dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums 1m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pirms VUGD ierašanās.

Aizvadītajā nedēļas nogalē VUGD Vidzemē saņēma vairākus izsaukumus, kas saistīti ar nepareizu apkures iekārtu ekspluatāciju. Sestdien izsaukums tika saņemts uz Cēsu novada Līgatnes pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 3m² platībā, kā arī uz Madonas novada Lazdonas pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ bija izveidojies piedūmojums. Svētdien tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Salacgrīvas pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Piektdien rīta pusē tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur cilvēks ielūzis ledū. Ierodoties notikuma vietā ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot glābšanas dēli, nokļuva līdz ielūzušajam un nogādāja to krastā, kur nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Vakar pēcpusdienā tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Pāles pagastu, kur uz ūdenstilpes ledus redzamas cilvēka mantas, bet pats nav ieraugāms. Ierodoties notikuma vietā, ūdenskrātuves vidū ugunsdzēsēji glābēji atrada ledū ielūzušu makšķernieku, to nogādāja krastā un nodeva NMPD mediķiem, kuri konstatēja cilvēka nāvi.

VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju būt apdomīgam un neriskēt ar savu un līdzcilvēku dzīvību pārbaudot ūdenstilpju ledus biezumu un stiprību. Ziemas periodā ielūst ledū un noslīkst ne tikai makšķernieki, bet arī cilvēki, kas, piemēram, pastaigājas vai slidinās pa ledu. Šobrīd ledus ir plāns un nedrošs.

Pieaugušie, atrodoties uz ledus, rada maldīgu priekšstatu bērnos, ka uz ledus ir droši. Diemžēl bērni, lai arī svarā vieglāki, nespēj objektīvi izvērtēt ledus drošumu. VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai jaunieši slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību. Savukārt, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta vai arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112!

Aizvadītajās diennaktīs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests saņēma 134 izsaukumus – 40 uz ugunsgrēku dzēšanu, 68 uz glābšanas darbiem, bet 26 izsaukumi bija maldinājumi.