Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 19 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 30. decembra plkst. 6.30 līdz 2. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Ceturtdien plkst. 21.33 tika saņemts izsaukums uz Jūras ielu Alojā, kur divstāvu neapsaimniekotā ēkā pirmā stāvā ar atklātu liesmu dega atkritumi un sadzīves mantas 4m² platībā. Plkst. 22.20 ugunsgrēks tika likvidēts.

Gadu mijā, īsi pēc pusnakts, plkst. 00.09 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Dzelzavas pagastu, kur saimniecības ēkā dega siena un grīda 3m² platībā. Iespējams, ka ugunsgrēks izcēlās no ēkā atstātiem spaiņiem, kuros atradās karsti pelni. Ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās iedzīvotāji bija apdzēsuši ar sniega palīdzību. Ugunsdzēsēji glābēji apsekoja ēku un konstrukcijas. Plkst. 1.15 darbi notikuma vietā tika pabeigta.

Plkst.00.13 tika saņemts izsaukums Kāpu ielā Valmierā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju vienstāva saimniecības ēkas jumtā bija trāpījusi petarde, kā rezultātā sāka gruzdēt siens 0,5m² platībā. Plkst.00.33 VUGD darbu notikuma vietā pabeidza.

1.janvārī plkst. 14.45 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega starpstāvu pārsegums un malka aiz krāsns 4m² platībā. Plkst. 18.58 ugunsgrēks tika likvidēts. Mājoklī dūmu detektora brīdinošo signālu ugunsdzēsēji glābēji nesaklausīja.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Alūksnes novada Zeltiņu pagastā, kur ceturtdien mājas dūmvadā dega sodrēji 0,5m² platībā, Valkas novada Valkas pagastā, kur piektdien vienstāva dzīvojamā mājā nepareizas apkures sistēmas ekspluatācijas dēļ bija izveidojies sadūmojums, kā arī sestdien Limbažu novada Limbažu pagastā, kur vienstāva mājas dūmvadā dega sodrēji 3,2m² platībā. Tikai vienā no šim trim notikumiem, ugunsdzēsēji glābēji dzirdēja dūmu detektora brīdinošo signālu.

Traģiskākie ugunsgrēki nereti norisinās nelielās platībās, notiekot gruzdēšanai vai degšanai ar nelielu liesmu, kā rezultātā intensīvi izdalās degšanas produkti. Piedūmotā vidē cilvēkam pietiek veikt tikai dažas ieelpas, lai viņš sajustu veselības un vēlāk arī apziņas traucējumus. Tādēļ ir būtiski, ka mājoklī ir uzstādīts dūmu detektors, kas savlaicīgi ar skaļas skaņas palīdzību signalizēs par izveidojušos sadūmojumu un ļaus cilvēkiem izglābties.

Vecgada vakarā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Ainažos, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika atvienoti automašīnu akumulatori, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa. Gada pirmajās dienās Valkā un Valmieras novadā ugunsdzēsēji glābēji atbrīvoja ceļa braucamās daļas uz kurām bija uzkrituši koki.

Visā Latvijā aizvadītajās četrās diennaktīs VUGD saņēma 186 izsaukumus – 55 uz ugunsgrēku dzēšanu, 85 uz glābšanas darbiem, bet 46 izsaukumi bija maldinājumi.