Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 19 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 17.septembra plkst. 6.30 līdz 20. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs izsaukumi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 22.19 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā pie apkures katla dega malka 3m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no mājas bija evakuējušies pieci cilvēki. Plkst. 00.01 ugunsgrēks tika likvidēts.

Apkures sezonā daļa no traģiskajiem ugunsgrēkiem izceļas tieši nepareizas vai bojātu apkures ierīču ekspluatācijas dēļ. Iedzīvotāji krāsnis pārkurina un uz tām žāvē drēbes, neaiztaisa ciet krāsns durtiņas, kā arī pie tām novieto degtspējīgus priekšmetus. Šo ugunsgrēku izcelšanos var novērst, ievērojot drošības noteikumus apkures ierīču ekspluatācijas laikā un regulāri sekojot līdzi to tehniskajam stāvoklim. Esi uzmanīgs un pasargā sevi!

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība Vidzemē bija nepieciešama arī Rīgas ielā Valmierā, kur dega atkritumi 1m² platībā, Apvienības ielā Valkā, kur dega vieglā automašīna 1m² platībā, kā arī Kūru ielā Valkā, kur dega papīrs 0,5m² platībā.

Piektdien Valmierā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja cilvēkam no uzpampuša pirksta noņemt gredzenu.

Vidzemē brīvdienās tika saņemti septiņi izsaukumi, kad uz ceļa braucamām daļām uzkrituši vēja nolauzti koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Valmieru, Cēsīm, Valmieras novada Rencēnu pagastu, Madonas novada Indrānu pagastu, Gulbenes novada Stradu pagastu, Limbažu novada Vidrižu pagastu, kā arī Alūksnes novadu.

Visā Latvijā aizvadītajās trijās diennaktīs VUGD saņēma 164 izsaukumus – 56 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem viens bija meža ugunsgrēks, 79 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.