Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 19 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 18.marta plkst. 6.30 līdz 22.marta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 12.30 tika saņemts izsaukums uz Nākotnes ielu Valmierā, kur vieglās automašīnas motortelpā gruzdēja motora pārsega siltumizolācija 0,5m² platībā. Plkst. 12.47 darbi notikuma vietā tika pabeigti.

Sestdien plkst. 11.37 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Ceriņu ielu Valkā, kur dega atkritumi 1m² platībā. Plkst. 11.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 16.21 tika saņemts izsaukums uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur dega kūla 500m² platībā. Plkst. 16.39 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Rūjienas novada Jeru pagastā, kur dega elektrolīnijas balsts 2m² platībā.

Aizvadītās nedēļas izskaņā Vidzemē kopumā tika saņemti seši izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Gulbenes novada Lejasciema pagastā, Alūksnes novada Ziemera pagastā, kā arī Burtnieku novada Valmieras pagastā. Sestdien šādi izsaukumi bija uz Cīrulīšu ielu Cēsīs un Varakļānu novada Murmastienes pagastu, bet svētdien uz Pumpura ielu Valkā.

Katru gadu ugunsdzēsēji glābēji vidēji 500 reizes mājokļu dūmvados dzēš degošus sodrējus. Nereti karstums un dzirksteles no dūmvada iekļūst jumta konstrukcijās, izraisot plašu un postošu ugunsgrēku. VUGD atgādina, ka regulāri ir jāveic dūmvadu tīrīšana, lai novērstu sodrēju degšanu!

Brīvdienās Vidzemē tika saņemti arī divi izsaukumi, kas saistīti ar nepareizu apkures sistēmas ekspluatāciju. Šāds izsaukums sestdien tika saņemts uz Dzirnavu ielu Gulbenē, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā tika izmantota bojāta apkures ierīce. Mājoklī nebija uzstādīti arī dūmu detektori. Sestdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī kādās mājās Limbažu novada Vidrižu pagastā, kur arī bija lietota bojāta apkures ierīce. Arī šajā mājoklī dūmu detektors nebija uzstādīts.

Kurinot apkures ierīces, iedzīvotājiem ir jāievēro piesardzība un drošības noteikumi, lai neizraisītu traģisku ugunsgrēku. Aizliegts lietot bojātas apkures ierīces, tās pārkurināt, krāsns durtiņas atstāt vaļā, uz apkures ierīces žāvēt degtspējīgas mantas, kā arī pie krāsns durtiņām novietot malku un citu kurināmo. Ugunsgrēku visbiežākais cēlonis ir neuzmanīga rīcība, tai skaitā, ekspluatējot apkures ierīces. Esi uzmanīgs un pasargā sevi! VUGD atgādina, ka jau no 2020.gada 1.janvāra privātmājas ir jānodrošina ar dūmu detektoru un ugunsdzēsības aparātu. Dūmu detektors, konstatējot telpā izveidojušos sadūmojumu, savlaicīgi brīdinās par ugunsgrēku, bet ar ugunsdzēsības aparātu būs iespējams nodzēst nelielus ugunsgrēkus to izcelšanās sākumposmā.

Aizvadītajās trīs diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 130 izsaukumus – 34 uz ugunsgrēku dzēšanu, 71 uz glābšanas darbiem, bet 25 no izsaukumiem bija maldinājumi.