Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 19 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 11.septembra plkst. 6.30 līdz 14. septembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 19 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, 12 uz glābšanas darbiem, bet vēl četri bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 20.43 tika saņemts izsaukums uz Rīgas ielu Cesvainē, kur dega vieglā automašīna 2m2 platībā. Plkst. 21.43 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 10.13 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Rūpniecības ielu Madonā, kur dega riepas 30m2 platībā, kā arī blakus esošās ēkas siena 20m2 platībā. Plkst. 12.04 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu (plkst. 00.14) tika saņemts izsaukums uz Smiltenes novada Smiltenes pagastu, kur dega atkritumi 1m2 platībā. Plkst. 00.37 ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 22.43 tika saņemts izsaukums uz Parka ielu Zilākalnā, kur dega garāža 15m2 platībā. Ugunsdzēsējiem glābējiem no liesmām izdevās nosargāt piecus metrus attālumā esošo vienstāva mūra ēku. Plkst. 23.47 ugunsgrēks tika likvidēts.

Šonakt plkst. 00.35 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Burtnieku novada Valmieras pagastu, kur dega šķūnis 500m2 platībā, kā arī ap to esošā zāle 200m2 platībā. Notikuma vietā strādāja 10 ugunsdzēsēji glābēji no Valmieras un Strenčiem, kā arī divi Rencēnu pašvaldības formējuma ugunsdzēsēji. Plkst. 3.52 ugunsgrēks tika likvidēts.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Alūksnes novada Alsviķu pagastā, kur cilvēks bija apmaldījies mežā. Izmantojot skaņas signālus, kā arī sazinoties ar cilvēku, tam tika norādīts pareizais virziens izejai no meža. VUGD atgādina: ievērojiet piesardzību dodoties uz mežu! Ja iespējams, neejiet uz mežu vienatnē un, lai izvairītos no apmaldīšanās, centieties iegaumēt vietu, kur esat iegājuši mežā un kur esat pārvietojušies!

Aizvadītajās diennaktīs Vidzemē ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur piektdien pusdienlaikā uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks (ugunsdzēsēji glābēji koku sazāģēja un ceļa braucamo daļu atbrīvoja), piektdien Madonas novada Vestienas pagastā, kur vienstāva dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji (likvidēts pirms VUGD ierašanās), sestdien Priekuļu novada Priekuļu pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika sakārtota ceļa braucamā daļa, bet svētdien Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma tika atvienoti divu automašīnu akumulatori, kā arī sakārtota ceļa braucamā daļa.