Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 10.janvāra plkst. 6.30 līdz 13.janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, 11 uz glābšanas darbiem, bet vēl divi bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 22.58 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Alūksnes novada Alsviķu pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vienstāva koka neapsaimniekota ēka 20m² platībā. Plkst. 1.13 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 18.02 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Limbažu novada Viļķenes pagastā, kur saskaņā ar sākotnējo informāciju dzīvojamā mājā dega gulta. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva guļbaļķu mājas pirmais stāvs, starpstāvu un jumta pārsegums 110m² platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas bija evakuējušies trīs cilvēki. Notikuma vietā strādāja Limbažu, Salacgrīvas un Alojas ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Viļķenes brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 21.19 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 00.25 tika saņemts izsaukums Salacgrīvā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, tika konstatēts, ka deg vienstāva dzīvojamās mājas mansarda stāvs un metāla jumts pilnā 110m² platībā. Mājā bija nostrādājis dūmu detektors un tās iemītnieki bija evakuējušies pirms VUGD ierašanās. Notikuma vietā strādāja Limbažu, Salacgrīvas, Alojas un Saulkrastu ugunsdzēsēji glābēji. Dzēšanas darbos piedalījās arī Ainažu brīvprātīgie ugunsdzēsēji. Plkst. 4.45 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst. 22.47 tika saņemts izsaukums uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur dega skaidu kalte, ciklons un skaidu konteiners 44 m² platībā. Plkst. 1.16 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 2.23 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega malkas šķūnis 10m² platībā. Plkst. 4.17 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās diennaktīs ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama Kocēnu novadā un Madonā, kur māju dūmvados dega sodrēji, gan arī trīs vietās Vidzemē, kur uz ceļa braucamajām daļām bija uzkrituši koki. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Strenču novada Plāņu un Jērcēnu pagastiem, kā arī Cesvaines novada Cesvaines pagastu.