Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Aizvadītajās divās diennaktīs, laika posmā no 20. maija plkst. 6.30 līdz 22. maija plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona pārvalde saņēma 18 izsaukumus – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, piecus uz glābšanas darbiem un vēl divi izsaukumi bija maldinājums.

Sestdien Valmieras novada Vecates pagastā dega kūla 1350 m² platībā. Ugunsgrēks nodzēsts pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās.

Cēsu novada Priekuļu pagastā dega kūla 200 m² platībā.

Naktī uz svētdienu vienstāva pakalpojumu sniegšanas ēkā Jumaras ielā Valmierā ugunsdzēsēji glābēji neitralizēja izlijušu ķīmisku vielu, saskaņā ar notikuma vietā saņemto informāciju – balinātāju, un izvēdināja telpas. Savukārt, Saules ielā Cēsīs dega dārza māja 10 m² platībā.

Svētdien Madonas novada Cesvainē divstāvu neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 0,25 m² platībā, bet Cēsu novada Jaunpiebalgas pagastā dega kūla 100 m² platībā.

Plkst. 13.37 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas mansardstāvs un bēniņi 150 m² platībā. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 17.20.

Plkst. 16.06 ugunsdzēsēji glābēji saņēma informāciju, ka Limbažu novada Salacgrīvā jūras līcī atrodas kaitbordists, kas saviem spēkiem nevar nokļūt krastā. Kad ugunsdzēsēji glābēji gatavojās ar laivu doties ūdenī, viņi saņēma informāciju, ka, mainoties vēja virzienam, kaitbordists ir nokļuvis krastā un atrodas pie NMPD mediķiem. Diemžēl kaitbordists nebija lietojis glābšanas vesti.

Ugunsdzēsēji glābēji atgādina, ka, nodarbojoties ar jebkuru sporta veidu ūdenī, ir jālieto glābšanas veste.

Plkst. 00.21 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur dega garāža un tajā esošā vieglā automašīna, velosipēdi, kā arī dārza tehnika kopumā 120 m² platībā.

Savukārt, plkst. 00.51 saņemts izsaukums uz Latgales ielu Valkā, kur dega vairāki šķūnīši kopumā 400 m² platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no tiem evakuējās viens cilvēks. Darbs notikuma vietā noslēdzās plkst. 05.50.

Divos naktī Smiltenes novada Raunas pagastā dega vieglā automašīna 9 m² platībā.

Aizvadītajās diennaktīs VUGD kopumā saņēma 138 izsaukumus – 68 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā 18 uz kūlas ugunsgrēku dzēšanu un piecus uz meža ugunsgrēku dzēšanu, 41 uz glābšanas darbiem, bet 29 izsaukumi bija maldinājumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *