Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 7. janvāra plkst. 6.30 līdz 10. janvāra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vidzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – četrus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Sestdien plkst. 23.57 tika saņemts izsaukums uz Pērnavas ielu Salacgrīvā, kur dega vieglā automašīna 8m² platībā. Plkst. 00.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 16.39 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Alūksnes novada Jaunlaicenes pagastu, kur bija dedzis elektrības sadales skapis 0,5m² platībā. Ugunsgrēks tika nodzēsts pirms VUGD ierašanās.

Plkst. 17.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Cēsu novada Stalbes pagastu, kur meža malā dega divi siena ruļļi 2m² platībā. Plkst. 18.45 ugunsgrēks tika nodzēsts.

Plkst. 19.32 VUGD saņēma izsaukumu uz Limbažu novada Limbažu pagastu, kur dega vienstāva saimniecības ēka 50m² platībā. Plkst. 21.54 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās VUGD saņēma trīs izsaukumus, kas saistīti ar nepareizu apkures sistēmas ekspluatāciju. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Imantas ielu Cēsīs, Cēsu novada Vecpiebalgas pagastu, Cēsu novada Zosēnu pagastā. Divos no šiem gadījumiem māju dūmvados dega sodrēji.

VUGD atgādina: lai savlaicīgi pamanītu izcēlušos ugunsnelaimi, uzstādiet savos mājokļos dūmu detektorus, kas ar spalgu skaņas signālu laikus brīdinās, ka telpā ir izveidojies sadūmojums. Ugunsdrošības noteikumi nosaka, ka katrā mājoklī ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram, kā arī privātmājas papildus ir jāaprīko arī ar ugunsdzēsības aparātu.

Piektdien ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Madonas novada Mārcienas pagastā, kur pēc ceļu satiksmes negadījuma ugunsdzēsēji glābēji novērsa degvielas noplūdi no automašīnas, to novietojot uz riteņiem, kā arī atvienoja tās akumulatoru.

Aizvadītajās trīs diennaktīs VUGD saņēma 122 izsaukumus – 35 uz ugunsgrēku dzēšanu, 60 uz glābšanas darbiem, bet 31 izsaukumi bija maldinājumi.