Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 11.decembra plkst. 6.30 līdz 14.decembra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, astoņus uz glābšanas darbiem, bet vēl pieci bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 12.10 tika saņemts izsaukums uz Pilsētas bulvāri Alūksnē, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 3m2 platībā. Mājoklī bija uzstādīti dūmu detektori, kuri signalizēja par nelaimi un ļāva astoņiem cilvēkiem laicīgi evakuēties. Plkst. 13.18 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 22.21 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Madonas novada Sarkaņu pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmā stāva dzīvoklī no svecītes bija aizdedzies televizors 0,3m2 platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

VUGD atgādina, ka, lai no svecītes neizceltos liela nelaime, tā ir rūpīgi jāpieskata un jāievēro tās lietošanas drošības noteikumi. Ja tomēr izcelsies ugunsnelaime, tad no plašām un traģiskām sekām glābs dūmu detektors, kas savlaicīgi brīdinās par mājoklī izveidojušos sadūmojumu, ļaujot mājokļa iemītniekiem savlaicīgi evakuēties un piezvanīt uz 112 vai arī pašiem nodzēst liesmas. Neliela apmēra ugunsgrēku mājokļa iemītnieki var nodzēst ar ugunsdzēsības aparātu vai ugunsdzēsības pārklāju, bet pirms uzsākt dzēšanas darbus, jāizvērtē, vai nepastāv apdraudējums pašam dzēsējam.

Sestdien plkst. 15.21 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Veclaicenes pagastu, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega sadzīves mantas 0,1m2 platībā. Mājoklī dūmu detektori bija uzstādīti, taču nebija nostrādājuši, jo, iespējams, tiem bija tukša baterija. Plkst. 16.29 ugunsgrēks tika likvidēts. Daudzi iedzīvotāji dūmu detektorus uzstādīja pagājušā gada izskaņā un baterijas vidējais darbības ilgums ir vidēji gads, tāpēc šobrīd var rasties nepieciešamība dūmu detektoram nomainīt bateriju. Ja dūmu detektors sāk pīkstēt, sākumā ar garāku intervālu un tam pakāpeniski samazinoties, vai arī, nospiežot testa pogu, dūmu detektors nedarbojas, tad pienācis laiks bateriju nomaiņai.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Gulbenes novada Beļavas pagastā, kur atklātā teritorijā svētdien dega atkritumi 2m2 platībā, kā arī Varakļānu novada Varakļānu pagastā, kur dega šķūnis 16m2 platībā. Aizvadītajā periodā bija arī trīs izsaukumi, kur māju dūmvados dega sodrēji. Šādi izsaukumi tika saņemti uz Gulbenes novada Jaungulbenes pagastu, Vecpiebalgas novada Dzērbenes pagastu, kā arī Pulkveža Brieža ielu Strenčos.

Brīvdienās Vidzemē ugunsdzēsēji glābēji saņēma divus izsaukumus uz Dubinska dīķi Cēsīs, kur uz ledus atrodas bērni un pieaugušie. Vienā gadījumā cilvēki no ledus nokāpa saviem spēkiem, taču otrā gadījumā cilvēkam uz ledus bija radušās veselības problēmas. Ugunsdzēsēji glābēji cilvēku nogādāja krastā, kur nodeva Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. VUGD aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī nepaiet vienaldzīgi garām, ja redzat, ka bērni vai pusaudži slidinās pa nedrošo ledu – brīdiniet viņus par bīstamību, bet, ja pamanāt, ka cilvēki ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties zvaniet 112.

Aizvadītajās diennaktīs visā Latvijā VUGD saņēma 147 izsaukumus – 46 uz ugunsgrēku dzēšanu, 68 uz glābšanas darbiem, bet 33 no izsaukumiem bija maldinājumi.