Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 2.oktobra plkst. 6.30 līdz 5.oktobra plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – astoņus uz ugunsgrēku dzēšanu, deviņus uz glābšanas darbiem, bet vēl viens bija maldinājums.

Piektdien plkst. 15.48 tika saņemts izsaukums uz Alūksnes novada Jaunannas pagastu, kur dega koks un divas zaru kaudzes 30m² platībā. Plkst. 16.50 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.28 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Pārgaujas novada Raiskuma pagastu, kur dega siena rullis 4m² platībā.

Sestdien plkst. 17.19 tika saņemts izsaukums uz Stacijas laukumu Valmierā, kur dega sausā zāle 200m² platībā. Plkst. 17.33 ugunsgrēks tika likvidēts.

Naktī uz svētdienu plkst. 00.00 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Smiltenes novada Variņu pagastu, kur dega vienstāva pirts 25m² platībā. Plkst. 1.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 15.43 tika saņemts izsaukums uz Limbažu novada Skultes pagastu, kur dega meža zemsedze 25m² platībā. Plkst. 16.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 16.04 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Madonas novada Praulienas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega vieglā automašīna 8m² platībā. Plkst. 16.51 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 18.12 tika saņemts izsaukums uz Valmieras ielu Limbažos, kur vienstāva neapsaimniekotas ēkas pagrabā dega sadzīves mantas 2m² platībā. Plkst. 18.56 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst. 19.01 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Limbažu novada Katvaru pagastu, kur divstāvu dzīvojamās mājas pagrabā dega sadzīves mantas 1m² platībā. Plkst. 19.36 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama arī Jaunpiebalgas novadā, kur uz ceļa braucamās daļas bija uzkritis koks, Raiņa ielā Madonā, kur divstāvu dzīvojamā ēkā bija nepareizi ekspluatēta apkures iekārta, kā arī Peldu ielā Smiltenē, kur divstāvu dzīvojamās mājas dūmvadā dega sodrēji 1m² platībā.

Vakar Alojas novada Staiceles pagastā ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja diviem cilvēkiem, kuri bija apmaldījušies purvā. Izmantojot autocisternas skaņas signālu, cilvēkiem tika norādīts pareizais virziens izejai no purva.

Aizvadītajās diennaktīs Latvijā kopumā VUGD saņēma 161 izsaukumu – 62 uz ugunsgrēku dzēšanu,74 uz glābšanas darbiem, bet 25 izsaukumi bija maldinājumi.