Ziņas

Sabiedrība

Vidzemē ugunsdzēsējiem glābējiem 18 izsaukumi

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 31.jūlija plkst. 6.30 līdz 3.augusta plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 18 izsaukumus – piecus uz ugunsgrēku dzēšanu, desmit uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 20.24 tika saņemts izsaukums uz Jūrmalas ielu Salacgrīvā, kur vienstāva neapsaimniekotā ēkā dega atkritumi 10m² platībā. Plkst. 21.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 16.09 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Vidzemes ielu Lubānā, kur trīsstāvu dzīvojamā mājā otrā stāva dzīvokļa virtuvē uz plīts bija piededzis bez uzraudzības atstāts  ēdiens un izveidojies sadūmojums. Ugunsgrēks  tika likvidēts pirms VUGD ierašanās. Ugunsdzēsēji glābēji palīdzēja izvēdināt mājokli. Tajā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Cilvēki, gatavojot ēdienu uz plīts, nereti mēdz aiziet uz citu istabu un atgulties, ātri izskriet līdz veikalam vai piesēsties pie datora, nepamanot, kā ēdiens piedeg, radot spēcīgu sadūmojumu. Labākajā gadījumā šādas rīcības sekas būs piededzis katliņš un smakojošs dzīvoklis, bet sliktākajā – mājokļa iemītnieki var saelpoties dūmus un gūt veselības traucējumus. VUGD aicina iedzīvotājus savus mājokļus aprīkot ar dūmu detektoru, kas savlaicīgi brīdinās par sadūmojumu, un virtuvē novietot ugunsdzēsības pārklāju, ar kuru ātri un viegli var nosegt degošo trauku, tādējādi noslēdzot skābekļa piekļuvi un apslāpējot degšanu. Ja saprotiet, ka ugunsgrēku neizdosies nodzēst paša spēkiem, zvaniet ugunsdzēsējiem glābējiem uz tālruņa numuru 112!

Plkst. 20.28 ugunsdzēsēji glābēji saņēma izsaukumu uz Priekuļu ielu Cēsīs, kur vienstāva ēkā dega sadzīves mantas 8m² platībā. Plkst. 22.02 ugunsgrēks tika likvidēts.

Svētdien plkst. 15.09 ugunsdzēsēji glābēja steidzās uz Madonas novada Liezēres pagastu, kur dega elektrosadales skapis 0,5m² platībā. Ugunsgrēks tika likvidēts pirms VUGD ierašanās.

Šorīt plkst. 4.52 VUGD saņēma izsaukumu uz Madonas novada Mārcienas pagastu, kur ar atklātu liesmu dega šķūnis 50m² platībā. Plkst. 6.48 ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji saņēma  četrus izsaukumus, kur palīdzība bija nepieciešama putniem un dzīvniekiem. Tā piektdien Valmierā ugunsdzēsēju glābēju palīdzība bija nepieciešama trīsstāvu ēkas jumta dzegā iesprūdušam putnam (ugunsdzēsēji glābēji putnu atbrīvoja), kā arī Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, kur suns bija iesprūdis zem malkas grēdas. Savukārt sestdien ugunsdzēsēji glābēji Alūksnē atbrīvoja kaķi, kurš bija iestrēdzis zem laivu piestātnes konstrukcijas, bet Smiltenes novadā atbrīvoja stārķi, kas bija sapinies ligzdas zaros.